تیم سازی در اتاق فرار

تیم سازی در اتاق فرار

تیم سازی در اتاق فرار به واقع چه اهمیتی دارد و به چه معناست؟

امروزه اگر نتوانیم بخشی از یک تیم باشیم نمی توانیم به موفقیت برسیم. …

در گذشته، در دوران صنعتی بیشتر مشاغل توسط افراد در یک خط تولید انجام می شد و اینقدر کار تیمی اهمیت نداشت. اما در دنیای امروز به اندازه ای اهمیت دارد که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت.

در علم اقتصاد، امروزه بیشتر مشاغل با تعامل با دیگران رونق می گیرد کما اینکه همه افراد یک حرفه را ندارند و باید در کنار هم کار کنند، بنابراین نیاز به کار تیمی موثر امروزه برای هر شغلی و سازمانی حیاتی است.

توانایی همزمان انجام کار به عنوان یک فرد و در کنار همکاران یا پرسنل خود در کار تیمی موثر، کلید دستیابی به رشد و موفقیت سازمانها و گروها است.

 در همه جنبه های تجارت مهارت های متنوع تیم ها برای رسیدن به موفقیت الزامی است، بنابراین باید از هر فرصتی استفاده کرد و در کارهای گروهی شرکت کرد تا تاثیر گذاری و مهارت های ارتباطی خود را تقویت کنیم.

اتاق فرار یکی از بهترین فعالیت های گروهی است برای ساختن یک تیم قوی و موفق در سازمان.

حال سوال اصلی این است که چرا اتاق فرار بهترین فعالت تیم سازی برای سازمانها یا گروهای شغلی و اجتماعی می باشد؟

انتخاب رهبر خوب

در هر تیمی در سازمان ها مدیران نیاز دارند به داشتن رهبر برای هدایت درست تیم، اما چگونه یک فرد مناسب را انتخاب می کنیم؟ مصاحبه ها خیلی خوب هستند اما به تنهایی به مدیر هیچ کمکی در شناخت رهبر تیم نمی کند.

اتاق فرار این فرصت را به مدیران می دهد که رهبران تیم را در شرایطی محدود به زمان و فشار محیط مورد آزمون قرار داده و افرادی که توانایی های ذاتی در هدایت تیم دارند را به چالش بکشانند و انتخاب کنند.

تیم ورک

خاطرات ارزان

اگر افراد با یکدیگر خاطرات خوبی داشته باشند، به خوبی می توانند در کنار یکدیگر کار کنند. خاطرات خوب با همکاران باعث تقویت روابط  و روحیه بین اعضای تیم می شود. اعضای تیم در اتاق فرار تشویق می شوند تا با نقاط قوت خود بازی کنند، بر چالش ها غلبه کنند، با هم کار کنند، ارتباط برقرار کنند و تصمیم درست بگیرند، همه اینها به ایجاد خاطرات خوب و مثبت کمک می کند. خاطرات مثبتی که به صورت تیمی ساخته می شود مدت زمان بیشتری تیم را در کنار هم نگه می دارد.

قطعا امروزه تیم سازی برای سازمان ها هزینه زیادی به همراه دارد. اما لازم است بگوییم که یکی از روش های تیم سازی اتاق فرار است و ما در آل اسکیپ اینکار را به قیمت ارزان و مقرون بصرفه ای انجام می دهیم. اتاق های فرار یک فعالیت تیم سازی بزرگ و ارزان را ایجاد می کند.

پخش ویدئو

افزایش قدرت تصمیم گیری

تصمیم گیری سریع و کارآمد همیشه یکی از ویژگیهای ارزشمند رهبر موفق در یک سازمان می باشد، مدیران همیشه به افرادی اعتماد دارند که در تصمیم گیری های دشوار اعتماد بنفس دارند، با اینکه گاهی اوقات اطلاعات محدود بوده و کارها بسیار دشوار می باشند.

اتاق های فرار به جای یک سناریوی فرضی، یک سناریوی واقعی برای تصمیم گیری دارند، که نه تنها افراد به تنهایی باید تصمیم درست بگیرند بلکه در بیشتر اوقات ممکن است تصمیمات تیم باشد، که از روی تنها سرنخ موجود گرفته شده و این می تواند روی تمام اعضای تیم تاثیر بگذارد، و نتیجه آن باعث می شود که اعضای تیم بتوانند در محیط کار با هم تصمیات عالی گرفته و از یکدیگر حمایت کنند.

افزایش خلاقیت و ارتباطات

حل کردن مسائل در اتاق فرار از اصول اولیه طراحی می باشد. در طول بازی اتاق فرار، افراد با چالش های بسیاری روبرو هستند که آنها را به فکر راه حل های خلاقانه ای برای حل مشکلات می اندازد. فشار زمان روند ایده های خلاقانه را افزایش میدهد این در حالی است که این فشار در اتاق فرار سطح استرس را افزایش نمی دهد و تیم تصمیم می گیرد تا به کمک گروه راه حل های خلاقانه ای را برای حل مسئله پیدا کنند.

در اتاق فرار برای حل معماها باید چندین تیکه از پازل را کنار هم قرار بدهیم تا بتوانیم آن را حل کنیم بنابراین اگر یکی از اعضای تیم چیزی را که پنهان مانده از نظر دیگر همی تیمی هایش پیدا کند و آنرا درمیان نگذارد هیچ وقت معما حل نمی شود. ذاتا طراحی اتاق فرار بر اساس ارتباط و مشارکت تیم ها ساخته می شود. این بدان معناست که می توان چالش خاصی را برای کارایی بیشتر در اتاق فرار طراحی کرد و تیم باید برای تکمیل آن با هم، همکاری بیشتری بکنند و همچنین می تواند، عضوی از تیم که نسب به بقیه ساکت تر می باشد را از لاک خود بیرون بکشاند. در اتاق فرار مهم نیست که چه کسی بیشتر شلوغ می کند مهم آن است که چه کسی بهتر فکر میکند.

تیم سازی
افزایش انگیزه و احساس موفقیت

نیروی های انسانی سازمان ها همیشه با ارزشترین سرمایه های سازمان می باشند. بنابراین باید بیشترین رضایت شغلی را برای آنها فراهم کنیم. هرچه پرسنل شادتر باشند عملکرد بهتری خواهند داشت و کسب و کار بهتر عمل می کند، خیلی مهمه که بدانیم اتاق های فرار برای ایجاد انگیزه و حس موفقیت در کارکنان باورنکردنی می باشند.

اتاق فرار برای تیم یک هدف دارد. می تواند دست یافتن به یک اکسیر باشد یا کشف یک اسرار و گنج، یا حتی قربانی یا نجات دادن یکی از هم تیمی هایشان باشد. هدف هرچه که باشد تایم محدودی برای دست یابی به آن وجود دارد. این هدف مشخص و زمان محدود به تیم کمک می کند تا با تمرکز بیشتری برای تحقق آن با هم و در کنار هم کار کنند. حتی شاهد می باشیم که آنها یکدیگر را تشویق و به یکدیگر انگیزه می دهند تا با سرعت به هدف نهایی نزدیک شوند. هنگامی که یکی از اعضای تیم موفق به حل یک چالش می شود بازخورد هم تیمی هایش شگفت انگیز است. تبریک و قدردانی برای شخصی که چالش را به اتمام رسانده بسیار ارزشمند می باشد و به تقویت موفقیت آنها کمک ویژه ای می کند.

ترکیب همه این عناصر با هم یک حس خوب و باورنکردنی و انگیزه زیادی برای آنها رقم می زند.

حل یک چالش سخت به عنوان اعضای یک تیم بهترین احساسی است که هر کسی می تواند داشته باشد. این به همه اعضای تیم احساس موفقیت و انسجام تیمی عالی می دهد. داشتن این احساس می تواند روابط را در داخل و خارج از محل کار بهبود ببخشد و باعث می شود شما عضوی از یک تیم موفق باشند.

فراتر از اتاق فرار هیچ کار بزرگی نیست که بتوانیم در مدت زمان بسیار کوتاهی مسائل بسیار دشواری را با چالشهای ذهنی، منطقی، جسمی، حسی و انواع دیگر را با پیروزی به اتمام رساند.

با تکمیل و پیروزی در اتاق فرار، همه با لبخند بیرون می آیند به یکدیگر لایک می دهند.

دیدن یک منظره عالی و افتخار به بودن در تیمی موفق.

منابع :
نویسنده :
محمد رجایی
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}