امروز 20 بهمن 1401 ساعت 4:01 ق.ظ
مهارت در اتاق فرار

مهارت در اتاق فرار

مهارت در اتاق فرار یکی از بهترین تجربه هایی است که بی مصداق است.

از اونجایی که تیپ های شخصیتی بازیکنان تفاوت زیادی با هم دارند، بهتره که برای هر بازی یک ترکیب سفارشی از افرادی که مهارت های لازم برای اتاق فرار مورد انتخابتون رو دارند بچینید، البته ممکنه بعضی از افراد چند تیپ شخصیتی (نهایت3تیپ) رو به صورت همزمان در خودشون داشته باشند، ولی پیشنهاد ما اینکه تو تیمتون برای هر تیپ یک بازیکن انتخاب کند!

انواع شخصیت در اتاق فرار

اتاق فرار ها سرشار از چالش ها و معما های زیادیه که برای پشت سر گذاشتنشون و نهایتا یک فرار موفقیت آمیز، نیاز به تیمی متشکل از چند تیپ شخصیتی متنوع از بازیکنان داریم.

مهارت در اتاق فرار

تیپ شخصیتی مدیر

حتی حرفه ای ترین تیم ها هم به مدیر نیاز دارند تا در مسیر درست حرکت کنند…

مدیر یکی از جدی ترین و سخت کوش ترین فرد تیمه و تمام تلاشش رو می کنه تا تیم تمرکزش، روی چالش های اصلی حفظ بشه و با برنامه ریزی و سازماندهی امور، عملکرد هرکدوم از بازیکنان رو مورد بررسی قرار میدهد.

مدیر به افراد تیمش این اطمینان رو میدهد که هر کدوم از اعضا، کارشون رو به درستی و با توجه به مهارتشون و در مسیر رسیدن به هدف مشترک تیم انجام می دهند.

علاوه بر این مدیر با مهارت ارتباطی فوق اعاده اش نقش موثری در ایجاد انگیزه، حل درگیری ها و چالش های بین اعضای تیم را نیز دارد.

معمولا مسئولیت هماهنگی ها، انتخاب، رزرو و اطلاع رسانی جزئیات بازی اتاق فرار به اعضای تیم هم با مدیر تیمه!

تیپ شخصیتی خواننده

همانطور که از نامش پیداست خواندن مهمترین سرنخ های اتاق را بر عهده می گیرد…

خواننده شخصیه که در اغلب اوقات اطلاعات رو با صدای بلند نمی خونه و در عوض با مطالعه و درکشون، اونها رو به مدیر یا متفکر تیم منتقل میکنه و یکی دیگه از وظایف مهم خواننده اینه که حواسش به سرنخ ها و الگوهای پنهان در متون هم باشه!

خواننده یکی از معدود افرادیه که با خواندن کتابچه راهنمای بدست آمده، هینت ها و سناریوی بازی، تمام اطلاعات را برای استفاده در آینده حفظ می کنه.

تیپ شخصیتی جوینده

یکی از مهمترین مهارت هایی که هر تیمی بهش نیاز داره مهارت جستجوگریه…

اتاق فرارها تعداد زیادی سرنخ پنهان شده دارن و جوینده کسیه که با چشمان تیزبینش در کمترین زمان ممکن تمامی سرنخ ها، وسایل و … رو پیدا می کنه تا تیم بتونه معماها رو حل کنه.

هیچ چیزی از نگاه یک جوینده پنهان نمی مونه!.

تیپ شخصیتی سامانده

مسئول نظم دادن و دسته بندی موارد کشف شده…

در حین انجام بازی اتاق فرار تعداد زیادی از قفل ها، کلید ها، المان ها، متن ها، سرنخ ها، معماها و سایر لوازم رو پیدا می کنید که مدیریت کردن و ایجاد نظم و ترتیب بین این موارد به عهده سامانده تیمه.

علاوه بر این سامانده چیزهایی رو که مهم نیستند هم دور از چشم اعضای تیم نگه می داره تا اختلالی تو روند انجام کارهای باقی هم تیمی ها ایجاد نشه.

مهارت در اتاق فرار

تیپ شخصیتی متفکر

پس از پیدا شدن سرنخ ها و معماها زمان حل آنها فرا رسیده است…

متفکر، افکاری کاملا منطق محور دارد و همچنین توانایی این رو دارد که قطعات پازل را به شکلی که باقی افراد نمیتونن، کنار هم قرار بده. متفکر تیم فردیه که در پیدا کردن ارتباط بین دو مورد ظاهرا بی ربط تبحر خاصی دارد!

هرچند بعضی از معماها با روش های خلاقانه قابل حل هستند ولی خیلی از معماها هم راه حل های منطقی دارند به یه متفکر برای حل کردنشون نیازه.

منابع :
اشتراک گذاری
نویسنده: محمد رجایی

در بازی اتاق فرار تیم هایی که وارد بازی می شوند باید این رو بدونن که قراره هرکدومشون نقش مهمی و ایفا کنند و بنا بر تعریف انواع شخصیت در بازی هرکدوم در هر جایگاهی که مهارت بیشتری دارند باشند!، و به تیم کمک کنند تا بتوانند در زمان مشخص از اتاق فرار کنند.

نظر شما در این باره چیست؟

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
Days
Hours
Minutes
Seconds

آیا برای بازی در اتاق فرار باید مهارت خاصی داشت؟

اتاق فرار ها سرشار از چالش ها و معما های زیادیه که برای پشت سر گذاشتنشون و نهایتا یک فرار موفقیت آمیز، نیاز به تیمی متشکل از چند مهارت دارید.

انواع شخصیت در اتاق فرار یعنی چی؟

هرکدوم از بازیکنای اتاق فرار مهارت ویژهای دارند که توی اتاق فرار هم آنرا خوب انجام میدهند و هم برای تقویت آن تلاش میکنند.