اتاق فرار شبح بازارچه

امتیاز : 5.0 / 5.0
5.0/5
اتاق فرار شبح بازارچه
تهران

تهران، بالاتر از میدان کاج، بلوار سعادت آباد، خیابان عبقری، کوچه دوم جنوبی، ورودی بوستان شقایق، ساختمان آجری قرمز، مجموعه Game Republic

مجموعه اسکیپ روم دات آی آر
امروز 20 بهمن 1401 ساعت 3:30 ق.ظ
قیمت : 140000
زمان : 90
تعداد : 4-7
سال : 1399
پخش ویدئو
0%
درجه سختی
اشتراک گذاری
درباره بازی

اتاق فرار شبح بازارچه از مجموعه اسکیپ روم دات آی آر با ژانر دلهره آور در سعادت آباد تهران می باشد.

تم اتاق فرار شبح بازارچه تئاتر تعاملی می باشد.

درباره شبح بازارچه و تئاتر تعاملی

بازی «شبح بازارچه» یک تئاتر تعاملیِ همه‌جانبه است. یعنی علاوه بر درگیری تیم شما با سرنخ‌ها و معماها و قفل‌ها، وارد دنیای تازه‌ای از تجربه عمیق می‌شوید. تئاتر تعاملی اثری نمایشی است که “دیوار چهارم” را می‌شکند که به طور سنتی بازیگر را از نظر جسمی و کلامی از مخاطب جدا می‌کند. دیوار چهارم، دیواری تخیلی است که باعث می‌شود فاصله‌ای خیالی بین بازیگران و تماشاچی بیفتد و با اینکه تماشاچیان توانایی دیدن آن‌سوی دیوار را دارند بازیگران طوری رفتار می‌کنند که انگار نمی‌توانند تماشاچی را ببینند.

در تئاتر سنتی، اجرا محدود به یک صحنه مشخص است و تماشاگران به‌عنوان ناظر منفعل عمل می‌کنند. درحالی‌که تئاتر تعاملی، مخاطب را مستقیماً درگیر می‌کند و آنها را به‌عنوان شرکت‌کنندگان فعال در این قطعه نمایشی در می‌آورد.

تئاتر همه‌جانبه یا تئاتر ایمرسیو، با کنار زدن محدودیتها و واردکردن بیننده در صحنه، خود را نسبت به تئاترهای سنتی و کلاسیک متمایز می‌کند. در این نوع نمایش، در تمام یا بخشی از صحنه اجازه تعامل با پیرامون و بازیگران تئاتر داده می‌شود. در این نوع تئاتر، تماشاچیان بخشی از داستان هستند و اَعمال آنها بطور مستقیم روی داستان تأثیر می‌گذارد.

تعامل در تئاتر همه‌جانبه زمانی به حداکثر موفقیت خود می‌رسد که توازنی مناسب بین میزان خلاقیت و آزادی عمل تماشاچی و ساختار کلی داستان وجود داشته باشد.

تحلیل تئاتر همه‌جانبه نشان‌دهنده‌ی سه عامل اصلی برای ایجاد یک تجربه تعاملی است:

۱. ازبین‌بردن مانع بین بیننده و بازیگر

۲. قراردادن بیننده درون داستان نمایش

۳. ازبین‌بردن ساختارهای قدیمی اجتماعی

در تئاترهای تعاملی و همه‌جانبه از محیط‌های متفاوت و متنوعی همچون فضای باز یا ساختمان‌های چندطبقه استفاده می‌شود، محیط‌های متنوع به بیننده آزادی عمل بیشتری در ایفای نقش در داستان نمایش می‌دهد. در نمایش‌های تعاملی باشکوه، فضاهای متنوعی استفاده می‌شود به‌طوری‌که دکور و صحنه‌سازی هر اتاق با اتاق دیگر متفاوت است. با استفاده از افکت‌های متفاوت نورپردازی و صداگذاری و تغییر میزان و شدت نور و صدا در لحظات متفاوت و با تناسب به احساسات بازیگر می‌توان صحنه را برای بیننده حتی بدون نیاز به لغات، باورپذیر کرد.

به‌طورکلی در تئاترهای تعاملی توجه بسیار زیادی به طراحی محیط و انعطاف آن به نسبت نمایش و تأثیر بینندگان روی نمایش می‌شود. در تئاتر تعاملی چهار بخش مهم برای باورپذیری و ایفای نقش بیننده وجود دارد: فضای واقعی، القای حس فیزیکی، حرکت حرکت‌پذیری.

جشنواره رازگشا

اتاق فرار شبح بازارچه در دومین دوره جشنواره اتاق فرار رازگشا موفق به دریافت تندیس رازگشا در بخش خلاقانه‌ترین اتاق فرار و همچنین بخش "بهترین اتاق فرار" شد.

لابی
سوپرایز مناسبتی

اسکیپ روم شبح بازارچه

داستان اتاق فرار شبح بازارچه

+ این شبحی که می‌بینی، چه موقع سر و کله‌ش پیدا می‌شه؟

– اگه قرار بود من و تو بفهمیم کی میاد که شبح نبود.

+ چی شد؟ چرا حرفتو خوردی؟ چرا یهو ماتت برد؟

شما در تاریکی شب، به امید سرقت تتمه اجناس چند دکان، قدم به بازارچه‌ای متروک می‌گذارید که به باور اهالی، محلِ ترددِ اشباح است…

پیشنهاد اسکیپ روم دات آی آر
5.0
5.0/5
90000
75
1396
تهران
سرچشمه
5.0
5.0/5
140000
90
1400
کرج
جهانشهر

نظرات اتاق فرار شبح بازارچه

با "ارسال دیدگاه جدید" به اسکیپ روم شبح بازارچه امتیاز بدهید.
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

در صورتی که اطلاعات یا محتوای این صفحه با واقعیت مغایرت دارد تیم آل اسکیپ را با ارسال پیام در صفحه "تماس با ما" با خبر کنید.