اتاق فرار ترسناک

اتاق فرار ترسناک

اتاق فرار ترسناک همان‌طور که از اسم آن پیداست در این ژانر، سناریو، دکور و فضاسازی بازی به‌ گونه‌ای است که حس ترس را در بازیکنان به گونه‌های مختلف ایجاد می‌کند که موجب ترشح آدرنالین می‌شود. نورپردازی، صداپردازی و بازیگران زنده در این نوع ژانر، نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. همچنین در این‌ سبک از اسکیپ روم معمولاً خبری از معماهای سخت و پیچیده نیست، زیرا بدیهی است که تمرکز و قوای ذهنی بازیکنان به علت ترس، تحلیل می‌رود. اتاق فرارهای ترسناک بیشترین مخاطب را دارند ولی در عین حال بازیکنان حرفه ای اتاق فرار بازی های ترسناک را جزو بازیهای خوب و مهارت محور و معمایی نمی دانند. در رابطه با ترس و ترسناک بودن اتاق های فرار پایین همین صفحه بیشتر صحبت میکنیم.

ترسناک
5.0
5.0/5
4-10
90
1402
تهران
تهرانپارس
ترسناک
5.0
5.0/5
6-10
202
1401
کرج
کمالشهر
ترسناک
5.0
5.0/5
4-10
100
1400
تهران
نارمک
ترسناک
5.0
5.0/5
4-8
80
1400
تهران
پیروزی
ترسناک
5.0
5.0/5
4-10
80
1401
کرج
گوهردشت
5.0
5.0/5
10-4
70
1400
تهران
شهرک گلستان
ترسناک
5.0
5.0/5
4-7
60
1398
تهران
سعادت آباد
5.0
5.0/5
4-8
90
1401
تهران
سعادت آباد
ترسناک
5.0
5.0/5
4-7
90
1401
تهران
آزادی
ترسناک
5.0
5.0/5
4-9
90
1400
تهران
تهرانپارس
ترسناک
5.0
5.0/5
10-4
80
1401
10% تخفیف
کرج
اصفهانیها
ترسناک
5.0
5.0/5
5-10
90
1401
تهران
شهرآرا
ترسناک
5.0
5.0/5
4-8
100
1402
تهران
تهرانپارس
5.0
5.0/5
4-10
90
1401
تهران
نارمک
5.0
5.0/5
4-8
75
1401
تهران
جنت آباد
ترسناک
5.0
5.0/5
4-8
90
1401
تهران
فلاح
اتاق فرار ترسناک

اتاق های فرار ترسناک اند؟

شاید برای خیلی ها باورش سخت باشه اما اکثریت اتاق های فرار اصلا ترسناک نیستند! اتاق های فرار ژانر های زیادی دارند از فانتزی گرفته تا کارآگاهی و… و ژانر ترسناک فقط یکی از زیرمجوعه های اتاق فراره! لازمه بدونید این ژانر مورد نفرت خیلی بازیکن هاست و در مقابل برای بعضی ها هم خیلی دوست داشتنیه!

این رو هم بگیم اتاق فرارهایی که در ژانر وحشت دسته بندی شدن به وضوح با عنوان ترسناک مشخص شدند و قرار نیست شما غافلگیر شید و باعث وحشت و به خطر افتادن امنیت شما بشن! شک نکنید که بازی مورد علاقه شما و تیمتون پیدا میشه…!

اتاق فرار ترسناک

قراره تو اتاق فرار ترسناک حبس بشیم؟؟

ما درک می کنیم که هنوز ممکنه نگران این موضوع باشید! و میخوایم با هم اولین نگرانی رایج رو بررسی کنیم

این احتمالا رایج ترین ترسیه که مردم از اتاق فرار دارند! ولی بذارید خیالتون رو راحت کنیم… حبس کردن افراد در اتاقی بدون وجود راه خروج آسان جرم محسوب میشه! هر زمان که نیاز داشته باشید میتونید اعلام کنیدو اتاق رو ترک کنید!

گیم مستر اتاق فرار مراقب شماست!

با وجود تمام این ها بازهم گیم مستر اتاق فرار چهارچشمی حواسش به شما هست که اگر موقعیتی پیش اومد و کسی نیاز داشت فورا از اتاق خارج بشه شما رو به سمت را خروجی راهنمایی کنه…

پس بازهم میگیم اسارتی در کار نیست!

قراره تجربه خوبی داشته باشید نه اینکه شکنجه بشید.

اتاق فرار ترسناک
escape room scary
 • اگه نتونیم معماها رو حل کنیم چی؟
 • قفل در باز نمیشه؟
 • باختن جریمه با مجازاتی نداره؟
 • باعث خجالت نیست که نتونستیم فرار کنیم؟

درک میکنیم که ممکنه همچنان نگرانی هایی داشته باشید!

جواب تمام این سوال ها یکیه: با اطمینان خیر!

نباید فراموش کنیم که اتاق فرار قبل از هرچیزی یک سرگرمی و بازیه، قرار نیست اگر موفق نشدید براتون اتفاقی بافته! شما در حال پیش بردن یک سناریو هستید و در نهایت هم اگر موفق نشدید مشکلی پیش نمیاد، قفل درها باز میشه و گیم مستر از شما به خاطر تلاشی که کردید تشکر و قدردانی میکنه، پس جای نگرانی نیست!

اگر نتونستیم معماهارو حل کنیم چی میشه؟

برای تفریح در اتاق فرار ترسناک لازم نیست استاد حل پازل های مختلف باشید، اتاق فرار برای همه افراد طراحی شده و برای راحت تر شدن خیالتون هم میتونید قبل از انتخاب اتاق فرار سطح دشواریش رو بررسی کنید. اتاق فرارها براساس مهارت بازیکن ها از ساده تا دشوار طبقه بندی شدند و شما هر چقدر بیشتر تجربه کسب کنید میتونید سطح های بالاتر رو برای بازی و فرار انتخاب کنید.

اتاق فرارها

ترس در اتاق فرار ترسناک چطور کار می کنه؟​

زمانی که احساس خطر می کنیم، مغز ما سریعا واکنش نشان داده و سیگنال هایی می فرستد تا سیستم عصبی را فعال کند. همین موضوع باعث تغییراتی مثل افزایش ضربان قلب، تنفس سریعتر و بالا رفتن فشار خون می شود.

پمپاژ بیشتر خون به گروه های عضلانی و تعریق پوست برای خنک شدن بدن و… اقداماتی است که بدن برای مقابله با خطر یا فرار از آن انجام می دهد.

بعضی مواقع ترس از عاملی عجیب یا غیر منظره (صدایی بلند) ایجاد می شود، حتی اگر واقعا خطرناک نباشد ودلیل آن این است که واکنش ترس سریعتر از قسمت تحلیل مغز عمل می کند.

بعد از این واکنش بدن در حالت مقابله یا فرار باقی مانده تا پیغامی “کاملا واضح” دریافت کند و بعد از رفع علت واکنش ترس را خاموش می کند.

همه اینها ممکن است تنها در چند ثانیه اتفاق بیفتد!

تصور اشتباه از بازی های ترسناک اتاق فرار!

این روز های برای خود به دنبال ماجراجویی هستیم که بتوانیم به عنوان مفهوم سرگرمی آنرا تجربه کنیم. قطعا اینجا من پیشنهاد میکنیم یک اتاق فرار ترسناک می تونه نیاز هر کسی و برآورده کنه. اما به راستی بازی های ترسناک!؟

تعریف درست از بازی ترسناک : هجوم آدرنالین، انجام کار خاصی در زمان مشخص، ماموریت انحصاری برای هر کسی، سرعت در انجام کاری در زمان محدود و …

اگر تصوری بیشتر از آن دارید کاملا اشتباه هست، اگر شنونده چیزی غیر از این هستید کاملا خلاف است. این بازی قرار است نه تنها ذهن مارو به چالش بکشه بلکه سرعت واکنش مارو در موقعیت های مختلف و غیر منظره نیز به چالش بکشد. این یک بازی تیمی کاملا از پیش طراحی شده و واقعی هست. برای فرار از تعداد زیادی معما و چالش در زمان محدود  یک داستان ترسناک برای خیلی ها هست. پول میدهیم تا در فضایی قرار بگیریم که تمام حواس پنج گانه ما تحت شعاع قرار بگیره، در محیطی با صداهای مختلف. باید دست بکار شد و برای درک اطلاعات مغزمون و بکار بگیریم، توجه به جزئیات و جستجو و تلاش برای نجات خودمون و هم تیمیهامون و در نهایت حل چالش ها و معماها. ترشح آدرنالین و دوز عظیمی از آن که در جریان خون پمپاژ می شود. لحظه ای که غیر قابل توصیف هست.

بازیهای ترسناک اتاق فرار می تواند در لحظات ابتدایی ترسناک باشند اما با گذر زمان هیجان انگیز شده و شما رو به قهرمان داستان تبدیل می کند.

قرار است به چالش کشیده شویم. 

اتاق فرار خوب، خلاقیت و پشتکار ما را آزمایش می کند. ما باید خارج از چهارچوب فکر کنیم. ما باید با هم کار کنیم. و باید این کار را در حالی که با ساعت مسابقه می دهیم انجام دهیم. باید اعتماد کنیم تا آدرنالین خون مان تا پایان بازی افزایش یابد!

ترس کنترل شده سرگرم کننده است!

کسب و کار اتاق فرار هست تا ما را سرگرم کند. نه تنها این، ما در حال ایجاد یک تجربه جدید و سرگرم کننده هستیم که هرگز فراموش نخواهیم کرد! در حالی که ماموریت اصلی حل سرنخ‌هایی برای فرار به موقع است، ماموریت بعدی این است که مطمئن شویم با دوستان، خانواده یا همکاران خود اوقات شگفت‌انگیزی را سپری می‌کنیم که این امکان را می‌دهد با هم بخندیم، پیوند برقرار کنیم و معماها را حل کنیم و لذت ببریم، با هیجان در مورد آن به دوستان خود بگوییم، و دوباره برای بازی اتاق رزرو کنیم.

لازم نیست نابغه باشیم، اتاق های فرار برای همه است!

این را اغلب وقتی می شنویم که مردم برای اولین بار در مورد بازی در اتاق فرار صحبت می کنند: “خب، من آنقدر باهوش نیستم که بتوانم همه چیز را بفهمم.” بیایید جلو برویم و این افسانه را کنار بگذاریم: شما آنقدر باهوش هستید که در اتاق فرار به خوبی عمل کنید. همانطور که قبلاً گفتیم، ما در تجارت سرگرمی هستیم و اتاق ها با در نظر گرفتن همه طراحی شده اند. اتاق های فرار طوری طراحی می شوند که برای همه افراد، صرف نظر از سن و ضریب هوشی، سرگرم کننده باشد.

اتاق‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که افراد 13 سال و بالاتر از آن‌ها لذت ببرند. و منظور ما آن است. ما بازیکنانی داشتیم که 13 سال سن داشتند و کل گروه‌هایی را داشتیم که جوان‌ترین شرکت‌کننده در آن‌ها 50 سال داشت. در هر مورد، به همه خوش گذشت. (حقیقت جالب: “پیرترین” و “جوانترین” گروهی که ما تا به حال داشته ایم، هر دو از اتاق فرار کردند.

در واقع حل معما و شکست دادن اتاق فرار می تواند ارتباطات بین سلول های مغز را بهبود داده و سرعت عملکرد ذهن انسان و تقویت کند، حال با افزایش فشار و ترشح آدرنالین و خارج کردن انسان از چهارچوب که ترس عامل آن است می تواند نحوه تفکر و تصمیم گیری های متفاوتی رو برای انسان به تجربه بگذارد.

اتاق فرار به ذاته خطرناک و آسیب رسان نیست، حتی اگر یک بازی ترسناک و انتخاب کنید درست مثل دیدن یک فیلم ترسناک که قرار نیست هیچکدام از اکتورهای فیلم به کسی آسیب برسانند. اما با این حال انتخاب ژانر کاملا بستگی به شناخت خود فرد از خودش داره.

در نهایت در اتاق فرار چیزی برای ترس وجود ندارد! ولی برخی از افراد هستند که بیشتر نگران قضاوت دیگران هستند و منجر به خجالت آنها میشود زیرا نمیتوانند معما حل کنند و سر نخ هارو دنبال کنند. با این وجود لازمه که بگم این بازیها برای همه طراحی می شوند و نباید نگران چیزی باشید. خصوصا برای شما که دارید این مطلب و میخونید. نشون میده آدم کنجکاوی هستید و شما قطعا در اتاق فرار موفق هستید.

چیزی که باعث اضطراب و ترس از حبس شدن می شود، تمرکز بر این واقعیت است که شما راهی برای خروج ندارید. اما، در یک اتاق فرار، برای فرار از اتاق روی حل معماها تمرکز می کنید به طوری که در واقع دیگر به قفل شدن فکر نمی کنید.
کلاستروفوبیا ترس از فضاهای محدود است. برخی از افراد ممکن است تحت تأثیر اتاق های بسته، فضاهای کوچک یا ازدحام مردم قرار بگیرند. برای بسیاری، ایده محبوس شدن در اتاق، احساس اضطراب و وحشت را برمی انگیزد. ندانستن آنچه از اتاق های فرار باید انتظار داشت، بسیاری از افراد را از امتحان آنها باز می دارد.
نکاتی برای اتاق های فرار ترسناک
 1. از آنچه رزرو کرده اید آگاه باشید. …
 2. انتظار پازل های سخت را نداشته باشید. …
 3. مراقب سرنخ های پنهان باشید. …
 4. به سناریو ایمان داشته باشید. …
 5. سعی کنید وحشت نکنید. …
 6. برای برخی از ترس های استاندارد آماده باشید. …
 7. به یاد داشته باشید که ایمنی شما حرف اول را می زند. …
 8. لباس و کفش راحت بپوشید.

اگر متوجه شدید که گیر افتاده اید، چند دقیقه وقت بگذارید تا دوباره جمع شوید و چیزهایی را که پیدا کرده اید و معماهایی که هنوز باید حل کنید به یکدیگر یادآوری کنید . هم تیمی های شما همچنین می توانند یک جفت چشم تازه به پازل یا سرنخی که روی آن کار می کردید ارائه دهند. مشکلات را با کسی عوض کنید یا از یک هم تیمی بخواهید که به شما کمک کند.

نه، شما واقعاً در یک اتاق فرار گرفتار نیستید . هر اتاق فرار مدرن همیشه باید به بازیکنان اجازه دهد تا در مواقع اضطراری خود را آزاد کنند. اگر به یک شرکت اتاق فرار مراجعه کردید و آنها اصرار داشتند که شما را بدون خروج اضطراری قفل کنند، باید درخواست بازپرداخت و ترک کنید.
بله، اتاق های فرار حمام هم دارند. نیازی نیست خودتان را نگران کنید! با این حال، این حمام ها در داخل بازی ها قرار نخواهند گرفت.
در حالی که برخی از اتاق‌های فرار، آوردن تلفن را ممنوع می‌کنند، برخی با کمال میل به بازیکنان اجازه می‌دهند تلفن‌های خود را همراه داشته باشند . در حالی که تلفن روش معمولی افراد برای دسترسی به اطلاعات است، برخی از اتاق های فرار معمولاً اهمیتی نمی دهند که شخص به اینترنت دسترسی داشته باشد.