اتاق فرار شهریار

اتاق فرار شهریار

با شنیدن نام شهریار شاید اولین چیزی که به ذهنمان خطور کند نام شاعر شهیر کشورمان سید محمد حسین بهجت تبریزی معروف به شهریار باشد اما شهریار نتنها نام یک شاعر بزرگ است بلکه نام شهرستانی زیبا ، سرسبز و سرشار از باغهای میوه جات و مرکبات است.

آب و هوای شهرستان شهریار آنقدر دلچسب ، مطبوع ،پاک و سالم است که به ریه تهران معروف شده است .

لیست اتاق فرار شهریار

ترسناک
5.0
5.0/5
4-10
100
1401
تهران
شهریار
ترسناک
5.0
5.0/5
4-8
90
1401
تهران
شهریار

شهریار تهران یا شهریار کرج

شاید برای شما هم جای سوال باشد که شهریار از توابع تهران است یا کرج؟

در جواب این سوال باید بگوییم که تا قبل از سال 1368 شهرستان شهریار به دلیل آنکه بخش عظیمی از کرج را شامل میشد به کرج تعلق داشت اما با گذر زمان و تغییر تقسیم بندی اراضی کشوری شهریار به قسمتی از استان تهران تبدیل شد. حتی با تشکیل استان البرز نیز تغییری در تابعیت این شهرستان صورت نگرفت ، به همین دلیل شهریار را ریه تهران یا نگین سرسبز غرب تهران می نامند.

موقعیت دقیق جغرافیایی شهریار و فاصله آن از تهران

اگر بخواهیم به صورت دقیق و علمی موقعیت شهرستان شهریار را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که شهرستان شهریار با وسعتی برابر ۱۳۲۹کیلومتر مربع در ارتفاع ۱۱۶۰ متری از سطح دریا, بین ۵۰ درجه و۲۰ دقیقه و ۳۰ ثانیه تا ۵۱ درجه و ۱۳ دقیقه و ۱۰ ثانیه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ و بین ۳۵ درجه و ۳۰ دقیقه و ۵۰ ثانیه تا ۳۵ درجه ۴۵ دقیقه و ۱۵ ثانیه عرض شمالی از خط استوا واقع شده است اما به زبان ساده شهریار از غرب با شهرستان کرج و ملارد ، از شمال با شهر قدس ، از سمت جنوب با رباط کریم از سمت شرق با اسلامشهر هم مرز و در انتها در 40 کیلومتری شهر تهران واقع شده است.

شایان ذکر است که شهریار قسمتی از استان تهران است نه شهر تهران به همین علت شهریار در منطقه بندی 22 گانه شهر تهران جایگاهی نخواهد داشت اما نزدیکترین مناطق شهر تهران به شهرستان شهریار مناطق 18 و 21 خواهد بود.

تقسیمات منطقه ای و جمعیت شهرستان شهریار

شهرستان شهریار با جمعیتی بالغ بر 744210 نفر از حیث جمعیت دوازدهمین شهرستان پرجمعیت ایران به حساب می آید .

شهرستان شهریار  از حیث تقسیمات منطقه ای متشکل از دو بخش، ۷ شهر، ۶ دهستان، و حدود ۵۰ روستا و شهرک مسکونی است و این خود بیانگر اهمیت بالای این شهرستان است.

قدمت شهرستان شهریار

به طور قطع می توان گفت که شهریار یکی از قدیمی ترین شهرستان های ایران است که قدمت آن به دوران ساسانی باز می گردد و حتی اماکن تاریخی آن نیز مربوط به همان دوره است.

طبق برخی اسناد و نوشته ها شهرستان شهریار 6 هزار سال قبل از میلاد مسیح نیز وجود داشته و ساکنینی نیز در خود داشته است. اما چیزی که مسلم و مسجل است با استناد بر وجود بناهای تاریخی مربوط به دوران ساسانیان در شهریار ،دوران حکومت آنان ( از سال 224 تا 651 میلادی) و با احتساب سال آغازین حکومت و یک تفریق ساده می توان ادعا کرد که قدمت شهرستان شهریار حداقل به 1799سال پیش باز می گردد.  

بناهای تاریخی شهرستان شهریار

تخت رستم ، قلعه تاریخی دهشاد ، برج مقبره مخروطی شکل بابا محمود ، پل آبرسان قدیمی ورامینک ، پل آبرسان بادامک ، پل دختر بادامک ، قره تپه و تپه جوقین یا قلعه یزدگرد سوم تنها گوشه ای اماکن تاریخی شهرستان شهریار است.

اماکن تفریحی شهرستان شهریار

با نگاه روتین و عامه پسند دشت شقایق، تپه فردوس، قره تپه و تخت طاووس از اماکن گردشگری شهرستان شهریار به حساب می آیند اما با نگاه تیز بینانه و مدرن می توان به اماکن جذاب دیگر نیز در شهرستان شهریار اشاره کرد.

امروزه اتاق فرار به نوعی به مکان فرهنگی تفریحی مناطق مختلف ایران تبدیل شده است که شهرستان شهریار نیز از این قاعده مستثنا نیست.

با قاطعیت می توان گفت که تهران و شهریار دارنده بیشترین تعداد اتاق فرار در ایران هستند و باید پذیرفت که نسل جدیدی از سرگرمی ها بر اساس هنر ،تخیل ، هوش و خلاقیت زاده شده است که می تواند تأثیری بسیار مثبت و ژرف در جهت گیری تفریحات قشر جوان و بزرگسال داشته باشد.

اتاق فرار تهرانپارس
اتاق فرار تهرانپارس
اتاق فرار نارمک
اتاق فرار نارمک
اتاق فرار پیروزی
اتاق فرار پیروزی
نظر شما راجب اتاق فرار شهریار چیست؟
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}